KosovaLajme

Policia del me njoftim urgjent: “Nëse e shihni këtë femër, lajmëroni… /Ja për çfarë akuzohet…

Policia e Kosovës ka publikuar fotografitë e një vajze dhe kërkon ndihmë nga qytetarët, nëse mund të kenë informacion dhe të ndihmojnë rrjedhimisht në arresti min e saj. Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se fotot janë publikuar me autorizim të Prokurorisë. Nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Falsifikim i parasë”, Policia e Prizrenit kërkon ndihmën e qytetarëve. Numrat e telefonit për të kontaktuar Policinë e Kosovës: 192 (pa pagesë), 038-5080-6000, Drejtoria Rajonale – Prizren dhe 038-5080-6121 Stacioni Policor – Prizren.

 

 

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, me autorizimi të Prokurorisë Themelore në Prizren, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive me qëllim të identifikimit të personit, e me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon:

Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët; Personi i kërkuar është: NN, i gjinisë femërore! E dyshuara kërkohet për veprën penale sipas autorizimit të Prokurorisë Themelore në Prizren: Falsifikim i parasë nga neni 296, paragrafi 2 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkëngjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button